Олексій Кучеренко: Я категорично проти хостелів в житлових будинках

В Верховній Раді хочуть прийняти закон, щоб врегулювати діяльність хостелів. Проте в парламенті є потужне лоббі, яке не дає цьому закону пройти. І є ціла армія людей, яка побудувала на цьому бізнес. Як повідомляє пресслужба, мова йде про законопрєкт №10237-1 Про внесення змін до Житлового кодексу РСР та інших законодавчих актів щодо забезпечення прав власників приміщень жилого будинку.

 

Під час зустрічі з виборцями у Святошинському районі до кандидата в мери Києва від “Батьківщини” Олексія Кучеренка звернувся громадянин із питанням щодо законності розміщення хостелу в квартирі житлового будинку та можливих дій для “боротьби” із ним. 

 

«Як ви вважаєте, в будинку, де живе 100-150 сімей, чи потрібно більше демократії, чи прописувати правила проживання? Країни, що виходили з СРСР всі прийняли на законодавчому рівні правила спільного проживання. Не знаю як ви, але я демократії в наших багатоповерхових будинках  “наївся”», – заявив політик.

 

Парламентарій звернув увагу, що в багатоквартирних будинках через незаконні хостели зустрічаються махінації із ухиленням сплати за надання послуг.

 

«Один сусід хоче одне, інший друге. Один відмовляється платити, інші платять. Виникає питання за чий рахунок він отримує послугу? За наш з вами. Якщо це дійсно бідна людина, яка не може платити, давайте тоді оформляти субсидію. Але якщо це забезпечена людина з дорогою автівкою і вона не платить – тут мають діяти жорсткі санкції», – зазначив Кучеренко.

 

Політик пригадав трагедію, яка сталася у Святошинському районі рік тому. Коли 2 мешканця ОСББ заборгували близько мільйона гривень за опалення, яке в будівлі так і не увімкнули. Більш того, в будинку почалися перебої з електрикою. Сусіди, які до цього намагалися вплинути на боржника, зібралися і спробували його напоумити. Однак Олексій відкрив вогонь по сусідах з “сайги”.

 

«Це перші ластівки. В кожному будинку зараз йде боротьба, і я категорично проти хостелів. Хоча, коли людина каже “немає грошей”,а насправді є 2 квартири: в одній живе, а з іншої зробив хостел. Я вже не говорю про норми споживання води, про надмірну експлуатацію ліфтів, про проблеми зі сміттям і відходами. Власники хостелів платять як 1 господар – реєстрації немає. Тому будемо продовжувати боротьбу за права киян», – додав політик.