Олексій Захарченко: «Еміграція — це сьогодні найбільший виклик національній безпеці»

Ми живемо в країні великих можливостей для молоді. Однак держава не приділяє молодіжній політиці достатньої уваги. Таку думку висловив голова Київської міської організації «Батьківщина молода» Олексій ЗАХАРЧЕНКО.

«По-перше, держава усунулася від створення умов для молодих людей, які починають свій шлях у професії. В розвинених країнах роботодавці, які надають перше робоче місце, отримують пільги, існує підтримка для молодих бізнесменів.

Друга проблема стосується надвисоких цін на житло та відсутності адекватного кредитування. Саме тому молодь в Україні нічого не тримає.

Молоді люди не можуть знайти роботу з адекватною зарплатою, не мають житла, а тому виїжджають за кордон.

На мою думку, еміграція молоді з нашої країни – це сьогодні найбільший виклик національній безпеці держави. Тому треба робити все, аби молодь не залишала країну.

Крім того, віднедавна молоді українці їдуть за кордон на навчання. Та ж Польща проводить вигідну для себе політику із залучення інтелектуальних ресурсів із сусідніх країн – Білорусі та України. І якщо наша молодь отримує в Польщі гранти, кредити на навчання, вона потім, на жаль, хоче там залишитися.

Близько мільйона українців кожного року емігрують із України, і це катастрофа. Якщо ми не зупинимо ці процеси, то країна втратить найголовніше – людський ресурс й інтелектуальний потенціал.

Насправді у кожної молодої людини є майбутнє в Україні. Треба просто мати добру освіту, бути патріотом і ніколи не здаватися! Вірю, що новий президент зробить усе, щоб молодь могла реалізуватися вдома».

Джерело: Вечірні Вісті