Олексій Захарченко: Сьогодні нашій Конституції 23!

Сьогодні нашій Конституції 23!

Здавалось би, вона вже зовсім доросла і майже самостійна, але до цього дня вона прожила дуже не просте життя…

Народжувалась вона у страшних муках, можна сказати насильно. Батьки-засновники чубилися не один день, а потім за одну ніч сотворили й прийняли її.

Дитинство її проходило більш-менш спокійно в умовах політичної стабільності, здавалося б Конституція укріплялася та ставала все міцнішою.

Та коли Конституції виповнилось 8, кожен хотів змінити її на свій лад, максимально вплинути та підлаштувати під себе. Так до свого 10-річчя Конституція підійшла видозміненою, а Україна стала парламентсько-президентською державою.

Йшли роки, а чвари все не стихали. 2010-й став по-справжньому трагічним, як для Конституції так і для України. Її знову змінили і почали зневажати… Це був справжній «перехідний період» в її юності. Її не слухали, не розуміли, про неї забували, а вона жила собі своїм життям…

Та прийшла Революція Гідності і про неї знову згадали. Задекларували, що поважатимуть, визнаватимуть та любитимуть. Звичайно не все стало дійсністю, але жилось їй вже значно краще. В неї внесли декілька важливих правок, але своєї суті вона не змінила.

Після приходу «нових обличь» Конституція знову трохи напружилась (досі ще в пам‘яті жевріють часи небуття), адже ряд рішень не зовсім вписуються у її розуміння… З цим і зустрічає вона свої 23 та з надією дивиться у майбутнє!

А що далі? А далі Конституція має змінитися, адже час та прогрес протягом цих років нещадно змінював умови життя навколо неї… З «розумної дівчинки» Конституція має перетворитися на «мудру пані», а Україна має отримати чіткі та зрозумілі правила життя, які всі будуть поважати та які неможливо буде обійти.

Зі святом, друзі! З Днем Народження, Конституціє!