Представники «Батьківщини» пройшли навчання у Будапешті

З 29 жовтня по 1 листопада у Будапешті відбувався І етап міжнародної навчальної програми «How Europe Works», організований Інститутом Роберта Шумана. У навчанні взяли участь представники політичних партій-членів та партнерів Європейської Народної Партії (EPP) з Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусі та України. «Батьківщину» на даному заході представили заступник голови Київської міської партійної організації ВО «Батьківщина» та ГО «Батьківщина Молода» Олексій Захарченко, представники Київського та Харківського осередків ВО «Батьківщина» Олег Борис і Таїсія Сазонова.

Як повідомляє прес-служба Київської міської парторганізації, протягом навчальної програми учасники слухали лекції про роботу європейських інституцій від провідних політичних експертів, дипломатів, політологів та політичних консультантів. Політики мали зустрічі в державних установах Угорщини, а також пройшли багато практичних завдань.

Представники «Батьківщини» відзначили високий рівень організації навчання та поданого матеріалу.

«Такі навчання дуже корисні для отримання нових практичних знань, європейських форматів та методологій роботи партій. Європейський вибір України був закріплений у Конституції України й іншого шляху в нас не може бути. Тому сьогодні дуже важливо зрозуміти як працюють інституції ЄС і яке місце може зайняти в них Україна. В той же час це навчання стало чудовою платформою для донесення українських меседжів до європейських політиків, зокрема до дипломатів Міністерства закордонних справ Угорщини», – поділився Олексій Захарченко.

Також важливим аспектом навчань стало налагодження прямої комунікації з представниками партнерських партій країн Східного Партнерства.

«Це були насичені дні стажування та вивчення роботи Європейських структур. Однозначно, що для країн східного партнерства такі обміни є надзвичайно важливими – це своєрідний місток між Європою і потенційними її членами. Але найважливішим аспектом я вважаю те, що молоді політики з різних країн об’єднуються, діляться досвідом і набираються нових практичних навичок. Ми майбутнє Європи і тільки від нас залежить якою вона буде!» – розповів Олег Борис.

Другий етап програми відбудеться на початку грудня в Брюсселі. Учасники матимуть змогу відвідати Європейський Парламент, Європейську Комісію, Європейську Раду, Офіс НАТО у Європі та інші інституції, де поспілкуються з високопосадовцями.