Столична “Батьківщина” бореться за скасування тарифів

Київська міська державна адміністрація подала апеляцію на рішення Окружного суду міста Києва про скасування розпорядження КМДА від 06.06.2017 року №668 про підвищення тарифів на прибирання будинків і прибудинкових територій майже вдвічі..

Про це повідомляє столична прес-служба ВО “Батьківщина”.

«Цей процес і ці рішення мають наслідки для всієї України. Люди розуміють, що їх обманюють, що їм виставляють незаконні платіжки. Суть позову полягає в тому, що все, що робиться в Києві за останні роки, вийшло за межі правового поля. Будь-яка реформа не буде можливою, якщо не будуть дотримані закони», – зазначив голова ВГО СВЖУ Олекчій Кучеренко.

Екс-міністр з питань ЖКГ (2007-2010) Кучеренко додав, що люди повинні показати, що саме вони головні в цьому процесі. Він наголосив, що ВГО СВЖУ подала до суду позов про скасування цього розпорядження КМДА і 06.07.2018 року було винесено відповідне рішення суду.

«Суд зазначає, що протягом розгляду справи відповідач не надав містобудівної та землевпорядної документації на жоден із будинків, у яких затверджено тариф, а було надано паспорти, які не відповідають площі будинків, виготовлені ще за СРСР. Тобто, у кожного будинку має бути два принципових документа: техпаспорт будинку, де вказані м.2, житлові, нежитлові, й землевпорядна документація на прибудинкову територію. Суд визначив, що по всіх будинках землевпорядної документації немає. Так чия ця прибудинкова територія?», – сказав Кучеренко.

Він зазначив позицію СВЖУ: якщо ділянка належить місту, тоді споживачі не повинні платити за ділянку, а повинні вимагати перерахунку, що становить приблизно 300-500 тис. грн по кожному будинку.

Суд вказав, що тарифи є економічно необґрунтованими. Кучеренко повідомив, що СВЖУ звернулась за юридичною допомогою до голови фракції «Батьківщина» в Київській раді Володимира Бондаренка та голови ініціативи Юлії Тимошенко Центр захисту киян, Віталія Нестора.

«Ми створюємо групи ініціативних киян, яких навчатимемо захисту своїх прав. Закликаємо киян записуватися за номером 0 800 30 2019. Ми опрацьовуємо тисячі звернень – кияни стурбовані зростанням цін, не підйомними тарифами, байдужістю київською влади», – наголосив голова ЦЗК Віталій Нестор

Присутній на прес-конференції Бондаренко зазначив, що фракція не може стояти осторонь цих проблем.

«Ця плата стягується з людей несправедливо. Ми вдячні за справедливе рішення суду. Проте, що повинен робити Віталій Кличко? Я звернувся до нього з проханням, не вести боротьбу з киянами, а навести порядок у прибудинкових територіях», – додав Бондаренко.

Він повідомив про спробу НКРЕКП підвищити тарифи на водопостачання та водовідведення більш, ніж на 12%.

«Коли отримаємо газ, буде гаряча вода. Компанії ДТЕК передали в управління всі енергетичні активи столиці. Система транспортування гарячої води мала фінансуватися за рахунок електромереж, але Ахметов отримував прибутки й ігнорував ремонт. Коли місто спробувало забрати активи назад, з’ясувалося, що електромережі перейшли у власність іншої приватної компанії. Києву повертають занедбане господарство та мільярдні борги. Тарифи мають бути справедливими, а послуги якісними. Тому наша фракція готує відповідне звернення до Кличка», –  заявив Бондаренко.

З відкритих джерел відомо, що 06.06.2017 року КМДА затвердила нові тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. В поясненні до розпорядження зазначається, що нові тарифи передбачені для 8327 з 11 000 будинків столиці, які обслуговуються 10 суб’єктами господарювання комунальної власності, керуючими компаніями з обслуговування житлового фонду 10 районів Києва. Середній розмір тарифу для цих будинків становить 6,43 грн за 1 кв. м із ПДВ. Раніше заступник голови КМДА Петро Пантелеєв зазначив, що тариф, який з 2010-2011 років був незмінним на рівні 3 грн у середньому за 1 кв. м, зараз змінено на 5,8 грн за 1 кв. м. тобто йдеться фактично про підвищення в 1,5-2 рази.