Тетяна Меліхова: Зберети пам’ятку культури чи довести до повного руйнування?

Підтримати і зберегти пам’ятку культури чи довести до повного руйнування своєю бездіяльністю? До мене як до депутата Київської міської ради, члена фракції Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» звернулися члени Національної спілки художників України. Питання стосується зниження орендної ставки за приміщення, які перебувають у них в оренді, за адресою: м. Київ, вул. Андріївський узвіз, 34-в.
Справа в тому, що при розгляді проекту рішення Київради «Про передачу в оренду без проведення конкурсу нежитлових приміщень комунальної власності територіальної громади міста Києва» для Національної спілки художників України, рішенням постійної комісії Київської міської ради з питань власності було необґрунтовано збільшено розмір орендної ставки для площі що не перевищують 50 кв. м. – 2 %; на частину площі що не використовується для провадження підприємницької діяльності – 6%.
На сьогоднішній день художники не спроможні сплачувати підвищену вдвічі орендну плату, діяльність Національної спілки художників України не є комерційною, тому вони потребують підтримки і допомоги.


Культура – це не щось міфічне, це конкретні люди, які ходять на роботу, займаються буденними справами і знаходять час розбудовувати духовну складову нашої країни. Зустрівшись з митцям, які займають приміщення по зазначеній адресі я познайомилась з людьми, які своїми творчими проектами прославляють Україну у всьому світі. Соромно, що творити їм доводиться в таких умовах.


Обурена тим, що при здійсненні ремонтно – реставраційних робіт на Андріївському узвозі не було здійснено ремонт будівлі комунальної власності, яку орендують художники, навіть не було відреставровано фасад історичної будівлі. Художники «своїми силами» і за власні кошти підтримують внутрішній стан будинку, зберігаючи його історичну та архітектурну цінність.
Слід зазначити, що будинок номер 34-в – один із найстаріших на Андріївському узвозі. У 40-х роках ХІХ століття садибу збудував Міхал Грабовський – польський письменник та історик, який вивчав український фольклор, археологію та старожитності. Він автор книги «Ukraina przeszla i terazniejsza». За офіційними даними, будинок з’явився на узвозі у 1843 році, а трохи згодом Грабовський добудував ще один поверх – в такому вигляді садиба збереглась і до наших часів. Будинок 34-в – приклад типової малоповерхової забудови середини ХІХ сторіччя. У Києві таких будівель, що дожили до сьогодні, до того ж без суттєвих змін у зовнішньому вигляді, лишилось небагато. Тому звернулася до Київського міського голови з проханням:
– здійснити комісійне обстеження будівлі на Андріївському узвозі, 34-в;
– передбачити фінансування у рішенні Київської міської ради “Про бюджет міста Києва на 2020 рік” та “Про Програму економічного і соціального розвитку м. Києва на 2020 рік” на ремонт будівлі, в якій Національна спілка художників України орендує приміщення на Андріївському узвозі, 34-в.
– ініціювати перед депутатами Київської міської ради зменшення орендної ставки для Національної спілки художників України за користування приміщеннями, які перебувають у них в оренді за адресою: м. Київ, вул. Андріївський узвіз, 34-в на площі, що не перевищують 50 кв. м. – 0,5 %; на частину площі більше ніж 50,0 кв. м. – 1 %.