Земельна комісія всіма руками за зменшення земельного податку для гаражно-будівельних кооперативів – Меліхова

 

Комісія Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримала проект рішення, який дозволить гаражно-будівельним кооперативам платити за оренду землі у 30 разів менше.

Про це повідомила ініціатор питання, секретар фракції «ВО «Батьківщина» у Київраді Тетяна Меліхова.

У Києві існують гаражно-будівельні кооперативи двох видів: ті, що оформили право користування земельною ділянкою і мають платити за оренду землі 3% від нормативної грошової оцінки ділянки; і ті, що не оформлювали документи на право користуватися земельною ділянкою і платять за неї у вигляді земельного податку – 0,1% від її нормативної грошової оцінки.

«Деякі ГБК тому і не оформлюють право користування землею, оскільки їм доведеться платити в 30 разів більше. А хто у нас сьогодні в основному використовує гаражі? Це літні люди, які зберігають в них старі машини. Вони фінансово не потягнуть платити такі суми. Але й ті ГБК, які оформили законні стосунки із містом не повинні платити більше, тільки тому, що вони законослухняні», – підкреслила Т. Меліхова.

Тому Меліхова пропонує урівняти вартість плати земельного податку та вартість орендної плати для двох видів ГБК. Це на її думку стимулюватиме ті, гаражно-будівельні кооперативи, які ще не оформили земельні ділянки під гаражами в орендне користування, зробити це.

Нагадаємо, 1 червня 2017 року Київрада внесла зміни до рішення Київради «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві», де змінено мінімальний розмір річної суми платежу орендної плати. Тепер він прирівнюється до мінімального розміру земельного податку.

Прийняте на минулій сесії рішення дає можливість встановити для гаражно-будівельних кооперативів розмір орендної плати за земельні ділянки комунальної власності у розмірі 0,1% нормативної грошової оцінки – на рівні земельного податку 0,1%, який сплачують гаражно-будівельні кооперативи. Відтак ГБК з оформленими документами на використання земельної ділянки зможуть платити не 3%, а 0,1% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Це у 30 разів менше, ніж вони мають платити зараз. Механізм запрацює, коли будуть внесені зміни у додаток №10 до бюджету Києва-2017 рік.

Саме тому Тетяна Меліхова підготувала проект рішення «Про внесення змін у додаток №10 рішення Київради від 12 грудня 2016 року № 554/1558 «Про бюджет міста Києва на 2017 рік».