В березні президент Зеленський зробив вигляд, що він почув медичну спільноту і створив робочу групу авторитетних медиків, які мали дати оцінку реформі Супрун. Експерти чітко сказали, що вводити реформу в такому вигляді, в якому вона передбачена законом – це злочин, оскільки ставить під загрозу доступність та якість медичної допомоги, ставить під питання збереження медперсоналу в Україні. Згідно зі статистикою, саме медперсонал найбільше виїжджає за кордон на роботу. Ми зобов’язані звернути на це увагу, адже питання охорони здоров’я – це питання національної безпеки.
Так прокоментувала свіжу статистику захворювань на коронавірусну інфекцію в Україні кандидат в депутати Київради від «Батьківщини» Алла Шлапак, під час ефіру на NewsOne, передає пресслужба.
«1-го квітня всі знали, що почалася пандемія коронавірусної хвороби. Я вважаю, що введення ІІ етапу медичної реформи з 1 квітня – це злочин проти українського народу. Медичним закладам сказали, що вони отримують кошти за рахунок послуг, які вони надають. Але з 1-го квітня, у зв’язку з пандемією, медичним закладам заборонили проводити операції, приймати хворих в поточному режимі, ввели масу обмежень», – зазначила вона.
Депутат додала, що бюджетом на 2021 рік не передбачено повноцінне фінансування медичних закладів.
«Є загроза для людей, яких позбавлять доступу до медичних послуг, є загроза й закриття медичних закладів. Київ – місто з великим бюджетом. Сподіваюсь, що в бюджеті столиці на наступний рік врахують такі недолугі помилки, як відсутність фінансування Центру мікрохірургії ока, який захистив саме депутатський корпус, Перинатальний центр, який створювався для надання допомоги інфікованим хворим з різними інфекціями, не лише з ковідом. У Києва є ресурс. Я більше скажу, коштом Київського бюджету має бути створений муніципальний об’єм гарантій, де за рахунок міського бюджету будуть надавати додаткові медичні послуги, в рамках програми “Турбота” та “Здоров’я киян”. У Києва є ці можливості і Київ має це зробити», – сказала Алла Шлапак.