Віталій Нестор: Аби не втрачати студентів, їм потрібно створити умови

Держкомісія дозволила провести в Україні зовнішнє незалежне оцінювання. Запланований термін – з 25-го червня до 17-го липня. Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочнеться 1-го серпня. Я вітаю таке рішення. Але головне – щоб пункти тестування провели ЗНО у безпечних умовах! Цьогоріч участь в основній сесії візьмуть участь понад 379 тисяч абітурієнтів.

Про це заявив голова столичної «Батьківщини» Віталій Нестор на своїй сторінці Facebook, передає пресслужба партійного осередку.

«Але скільки талановитих українських студентів цьогоріч поїдуть навчатись за кордон? До Польщі, Чехії, Німеччини… І зрозуміло, чому – там вони очікують отримати кращий рівень освіти, міжнародно визнаний диплом та перспективи працевлаштування. А скільки ще абітурієнтів не поїдуть з інших країн до нас? Через це Київ, як і вся наша країна, втрачає сотні мільйонів доларів щороку. Адже студенти могли б навчатись і витрачати гроші тут, а після закінчення вишів залишались би працювати й розвивати українську економіку», – сказав політик.

Віталій Нестор переконаний, що для цього потрібно декілька умов, і в першу чергу – створення комфортного побуту.

«У західній Європі абітурієнтам пропонують банально кращі умови проживання. Нам потрібні сучасні й зручні кампуси, доступне і комфортне житло. Друге – навчальні програми. Наші, на жаль, далеко не завжди визнаються у світі. Тому нам потрібно адаптувати дипломи вишів та закладів професійної підготовки до міжнародного зразка. Третє – зв’язок між навчанням та бізнесом. Якщо Київ хоче мати стратегічну перспективу, студенти не мають бути відірваними від виробництва.Тобто потрібна модель, коли співпрацюють наука і бізнес. Коли ті, хто навчається сьогодні, вже чітко знають, що вони робитимуть завтра і для чого їм потрібні ті чи інші предмети. А підприємства впевнені, що у найближчому майбутньому вони гарантовано матимуть фахівців», – зазначив очільник парторганізації.

На сайті www.kyiv2040.com можна дізнатись більше про пропозиції нашої команди, а також внести свої пропозиції.