Віталій Нестор: Для зменшення злочинності у Києві планують розширити коло користувачів інформації у системі відеоспостереження

В Києві планують розширити коло користувачів інформації у системі відеоспостереження міста Києва та надати доступ службовим особам правоохоронних органів та військових формувань з метою зменшення злочинності на вулицях міста. Такий проєкт рішення підтримали на засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції, яке відбулося 16 вересня.
За словами голови столичної «Батьківщини», депутата Київської міської ради, члена постійної комісії з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Віталія Нестора, у зв’язку із внесенням змін до деяких законів України, а також створенням нових органів державної влади виникла необхідність розширити коло користувачів інформації у системі відеоспостереження, яким буде надаватися доступ у режимі офлайн. Також передбачено розширити перелік прав розпорядника системи та визначити додаткові права користувачів інформації з особливим статусом.
«Потрібно доповнити Положення про систему новим пунктом щодо прав користувачів інформації у системі з особливим статусом, зокрема модернізувати систему. Крім цього, необхідно передбачити окрему процедуру надання інформації у мотиваційному письмовому зверненні щодо службових осіб правоохоронних органів та військових формувань. Додатково, пропонується розширити перелік випадків, у яких користувачам припиняється доступ до інформації – це відсутності активності облікового запису користувачів інформації у системі протягом 60 календарних днів з моменту останньої авторизації, а також звільнення із займаної посади або припинення трудових відносин», – зазначив Віталій Нестор.
Депутат додав, що виникла необхідність у наданні доступу до інформації у системі службовими особами правоохоронних органів та військових формувань:
– Національного антикорупційного бюро України;
– Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві;
– Національного агентства України з питань виявлення розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів;
– Головного управління розвідки Міністерства оборони України;
– Служби зовнішньої розвідки України;
– Управління розвідки Адміністрації державної прикордонної служби України;
– Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)
Також з метою здійснення профілактичних заходів щодо запобігання правопорушень та злочинів, отримання інформації відносно подій, що вже сталися, та зменшення навантаження на систему пропонується визначити коло користувачів інформації у системі, яким надається доступ у режимі офлайн, уповноваженим службовим особам міжрегіональних територіальних органів:
– Національної поліції України;
– Національної гвардії України;
– Головного управління розвідки Міністерства оборони України;
– Служби зовнішньої розвідки України;
– Центрального апарату Бюро економічної безпеки України;
– Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України;
– Управління розвідки Адміністрації державної прикордонної служби України;
– Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ);
– Національного агентства України з питань виявлення розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів;
– Національного агентства з питань запобігання корупції;
– Моторного (транспортного) страхового бюро України.