Невеликий дощ зі снігом створив колосальний затор, крім цього було неможливо пересуватися вулицями через ожеледицю. Все це через те, що діюча влада, Департамент з питань благоустрою, комунальні установи – до цього не були готові. Я вважаю, що синоптики чітко передбачають погодні умови і “комуналькики” з технікою мали б бути готовими до ожеледиці. І якщо дороги більш-менш чистили, то тротуари, пішохідні зони та прибудинкові території залишились в стані ковзанки.
Про це в етері телеканалу Київ заявив депутат Київради від “Батьківщини” Віталій Нестор.
“Чинне законодавство міста передбачає, що прибудинкову територію повинні утримувати балансоутримувачі – ОСББ або комунальні служби або інші установи й організації, яким передано у відання утримання певної території. В данной випадку не можна покладати всю відповідальність на міську владу, враховуючи те, що міська влада невідповідальна за прибудинкову територію, де мешканці самі вирішили, що вони будуть прибирати власними силами. Але по дорогам загальноміського значення мали б спрацювати відповідні служби. Тому в перший день ожеледиці я офіційно звернувся до мера Кличка, аби він терміново скликав голів райадміністрацій і доручити їм негайно виконати умови щодо утримання прибудинкових територій, вулиць і дворів, де була ожеледиця”, – пояснив він.
За словами Віталія Нестора проблема виникла не через погодні умови, а через неузгодженість дій центральної влади, місцевої влади і комунальних служб, які працюють на районах. Потрібно було завчасно всіх зібрати та проінформувати, дати доручення і розпорядження аби всі “комунальники” працювали допоки вулицями не стане безпечно пересуватися.
“В разі падіння на вулицях через ожеледицю необхідно це фіксувати належним чином: викликати поліцію та швидку. для встановлення факту причинно-наслідкового зв’язку. Потрібно встановити, що травмування відбулося на певній території і зафіксувати це актом, який може стати підставою для пред’явлення позову до суду. Але тут є юридичні складові для того, аби виграти у судді”, – додав політик.