Віталій Нестор роз’яснив нові правила голосування

“Батьківщина” під номером 24 в бюлетні. Ми виступаємо за те, щоб вибори відбулися, адже від цього залежить життя та розвиток громад по всій Україні на наступні 5 років. Тому місцева влада має зробити все, щоб українці були повсністю забезпечені засобами індивідуального захисту та відчували себе у безпеці.

Про це заявив голова Київської міської партійної організації “Батьківщина” Віталій Нестор під час брифінгу, передає пресслужба.

“Ви можете обрати кандидата в депутати тільки від обраної вами партії. Інакше голос не зарахується. Якщо хтось побачить чи викриє підкуп виборців – телефонуйте та повідомляйте за номером гарячої лініі 0800302019”, – наголосив він.

Головні зміни, які стосуються виборів до Київської міської Ради, – можливість голосувати не тільки за партію, але й за конкретного кандидата від неї. Це означає, що список, який сформувала партія на своїй партійній конференції, та черговість в ньому може бути змінена волею виборців.

Як проголосувати за партію і кандидата:

В бюлетені є перший квадратик, навпроти назви партії, в який треба поставити «хрестик, галочку, або інший значок, що засвідчує волевиявлення».

Далі треба обрати серед кандидатів по вашому територіальному виборчому округу того, кого б хотіли бачити депутатом. Їх перелік знаходиться праворуч і має свою нумерацію. У другому квадраті з нанесеним трафаретом ви маєте вписати номер саме того кандидата, якого ви підтримуєте. Зверніть увагу: номер бажано вписати згідно трафаретного формату (як індекс на старих конвертах). Інша форма написання допускається, але враховувати їх чи ні, будуть вирішувати члени виборчої комісії.

Важливо: одноцифрові номери можна вписувати як в першу, так і в другу позицію. Цифра нуль на початку не обов’язкова.

Допускається: проголосувати тільки за партію, не підтримавши жодного кандидата.

Не допускається (бюлетень визнають недійсним):

Проголосувати відразу за кілька партій;

Проголосувати за кандидата, не підтримавши жодну з партій, поставити позначку (не цифру) в квадраті для голосування за кандидатів або залишити бюлетень порожнім.

В разі, якщо ви:

– поставите галочку навпроти однієї партії, а цифру – навпроти кандидата від іншої чи кількох партій;

– підтримали партію та поставили неіснуючий номер кандидата;

– переплутали квадрати для цифр і позначок – буде вважатися, що ви підтримали весь виборчий список відповідної партії без надання підтримки окремому кандидату.

Як проголосувати за мера:

Потрібно поставити позначку навпроти кандидата, якого ви підтримуєте. І сподіватися, що він набере понад 50% голосів.

Якщо ні – за три тижні після дня прийняття рішення про призначення повторного голосування буде т.зв. «другий тур», у який потрапляють два кандидати, що набрали найбільше голосів.

Враховуючи поширення коронавірусної інфекції, дуже радимо дотримуватися соціальної дистанції, бути у масках. Не йти на дільницю, як колись, разом з сусідами і друзями. Навпаки, уникайте скупчення людей. Вибори минуть, а здоров’я треба берегти.