Віталій Нестор розкритикував постанову Кабміну про “карантин вихідного дня”

Одним із основних елементів, за допомогою яких можна було б боротися з коронавірусом – є посилення контролю.

Про це в ефірі програми “Погоджувальна Рада” на телеканалі “Київ” заявив голова столичної “Батьківщини” Віталій Нестор, передає пресслужба.

“По суті можна говорити, що ця постанова в тестовому режимі запропоновала мешканцям, аби подивитись, як українці будуть використовувати цей елемент в межах міського або регіонального значення. На мою думку, потрібно було б посилити напрямок контролю за діяльністю. На сьогодні більшість закладів працюють в повному обсязі. Якщо ми подивимось на країни Європи, то побачимо, що заклади харчування обмежені як мінімум на 50%”, – зазначив він.

За його словами, якби в Києві належним чином було доступно врегульоване питання контролю за діяльністю і це б прописали в постанові Кабміну; якби забезпечили муніципальні органи механізмом надання і створення сформування актів порушень законодавства в частині дотримання карантину; якби було забезпечено, аби мешканці в громадському транспорті та в місцях скупчення використовували засоби індивідуального захисту – ми б отримали оптимістичнішу статистику із хворими на Ковід.

“На сьогодні державний бюджет на визначає кількості працівників правоохоронних органів, які можуть бути залучені до тих чи інших послуг. Хоча, якщо ви звернете увагу на будь-яких мітингах велика частина населення і правоохоронних органів автоматично беруть участь у масових заходах для забезпечення безпеки. Чому ці особи, чому працівники правоохоронних органів не можуть винести постанову, якщо вони зафіксують факт такого порушення. Я вважаю, що факт контролю можна було б відобразити в постанові Кабміну. Я вважаю, що цей документ носить сумнівний характер з економічної та медичної безпеки”, – сказав політик.

Віталій Нестор нагадав, що днями 3 установи Львівського комунального майна: театр, кінотеатр і музичний заклад вже оскаржили постанову до суду.