Сьогодні несу відповідальну місію: долучився до складу комісії конкурсу на посаду керівника освітнього закладу загальної середньої освіти Дарницького району. Простою мовою – ми з колегами обираємо директорів столичних шкіл.
Про це на своїй сторінці в соцмережі заявив очільник Батьківщини Києва Віталій Нестор, передає пресслужба столичного партійного осередку.
Він нагадав про вимоги до кандидата на посаду директора школи: громадянин України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту ступеню не нижче магістра, стаж педагогічної та / або науково-педагогічної роботи – не менше 3 років, організаторські здібності, стан фізичного та психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків. Також МОН затвердило примірний перелік запитань для перевірки знання законодавства.
Політик нагадав, що вибір директора школи відбувається в кілька етапів: затвердити положення про конкурс; сформувати комісію; ухвалити рішення про проведення конкурсу; оголосити про конкурс; затвердити документи; ознайомити кандидата з закладом освіти, бути директором якого він претендує; провести конкурсну процедуру, яка ділиться на 3 етапи: перевірка знання законодавства у сфері освіти, виконання ситуаційного завдання і презентація перспективного плану розвитку закладу; визначити переможця; оприлюднити результати.
Для прозорості проведення конкурсу засновник або уповноважений ним орган формує конкурсну комісію та затверджує її склад. У комісії має бути від 6 до 15 осіб. До її складу входять представники: засновника закладу освіти (посадові особи органу державної влади чи депутати представницького органу місцевого самоврядування (не більше однієї особи від однієї фракції чи групи); місцевої державної адміністрації чи територіального органу центрального органу виконавчої влади із забезпечення якості освіти (державні службовці); інститутів громадянського суспільства (громадських об’єднань керівників закладів освіти, професійних об’єднань педагогічних працівників, районної (міської) профспілкової організації та інших громадських формувань, а також експертів, фахівців у сфері загальної середньої освіти тощо (пункт 4, стаття 39 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).