Влада Києва умисно затягує суд щодо незаконності підвищення тарифів на утримання прибудинкових територій – Кучеренко

Міська влада Києва і комунальники роблять все можливе, щоб затягнути судовий процес щодо незаконності підвищення тарифів на утримання прибудинкових територій. Однак, не дивлячись на це, судовий процес буде доведено до кінця і винні у прийнятті незаконного розпорядження КМДА будуть притягнуті до відповідальності, а киянам повернуть мільярди незаконно стягнутих коштів. Про це заявив народний депутат, кандидат в мери Києва від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

У вівторок, 15 вересня, мало відбутись засідання Окружного адміністративного суду міста Києва, на якому мали почати розгляд з початку справу за позовом Кучеренка щодо незаконності розпорядження КМДА КМДА №668 від 6-го червня 2017-го року, відповідно до якого 8367 житловим будинкам міста Києва було підвищено тарифи на утримання будинків і прибудинкової території. Раніше Кучеренко виграв суд в перших двох інстанціях однак міська влада подала касаційну скаргу і суддя без виклику сторін таємно прийняв рішення про відправлення справи на повторний розгляд в першій інстанції.

За словами Кучеренко, заплановане засідання не відбулося через те, що представники відповідача у справі – КМДА та представники комунальних служб не з’явились до суду. Крім цього, повідомив Кучеренко, до суду у вівторок надійшов додатковий позов до КМДА від комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація». За словами депутата, це підприємство пов’язано з компаніями-відповідачами у справі і також має відношення до незаконного стягнення з киян мільярдів гривень.

«Саме ця компанія, саме зараз вирішила чомусь звернутись до КМДА зі своїм позовом, тобто юристи попрацювали і штучно вирішили ще раз затягнути цей процес, вони будуть все робити, щоб цей процес максимально затягнути», – зазначив Кучеренко.

При цьому він ще раз підтвердив, що для нього залишається справою честі довести цей процес до кінця, і суд врешті-решт буде змушений сказати «на біле біле».

«Це справа честі для мене примусити київську владу вибачитись перед киянами за неправомірні дії, звільнити посадових осіб, які візували це незаконне розпорядження. І, безумовно, виконати перерахунок і повернення грошей стягнутих за цей час у зв’язку із незаконність цього розпорядження», – відзначив він.

За словами Кучеренка, чергове засідання у справі має відбутись 24 вересня об 11.00. До цього часу позивач має ознайомитись з позовом «Київжитлоспецексплуатації» і підготувати свої пояснення, або заперечення.