Володимир Бондаренко: Галузь житлово-комунального господарства Києва залишається в загнаному режимі

У 2018 році бюджетування на галузь житлово-комунального господарства буде втричі  меншим, у порівнянні з 2017 роком.

Про це стало відомо на комісії Київради з питань житлово-комунального господарства від профільного заступника голови КМДА Петра Пантелеєва в рамках надання інформації від КМДА щодо видатків бюджету у 2018 році на Департамент житлово-комунальної інфраструктури.

За словами очільника комісії Київради з питань ЖКГ «батьківщинівця»  Володимира Бондаренка, за попереднім планом, сума яка буде виділена на сферу ЖКГ, названа Департаментом фінансів, сягатиме:  500 млн грн – на спеціальний фонд та 102 млн грн – на загальний фонд.

«Сьогодні кожен киянин на собі відчуває ставлення влади до житлово-комунального господарства. Це неприпустимо. Наразі не профінансованими залишаються такі галузі, як утилізація сміття, реконструкція мереж, перехід власності «Київенерго» під контроль громади. Усе це не профінансовано і фінансування не передбачається. Недофінансування галузі таке, що не перекриває потребу ЖКГ більше ніж на 50%. Виходить, що одна з найважливіших та найпроблемніших галузей – галузь ЖКГ – залишається в загнаному режимі», – обурений голова комісії Володимир Бондаренко.

Петро Пантелеєв пояснив: «Таке скудне фінансування пояснюється тим, що місто починає розраховуватися із запозиченнями, які були взяті багато років тому. Відтак це додаткові навантаження на бюджет міста-2018. Крім того, планується розпочати кілька проектів глобальної соціальної значимості для міста – це будівництво гілки метрополітену на Виноградар, тому умови бюджетування жорсткі».