Володимир Бондаренко: Контроль над «Київенерго» має належати громаді Києва

Депутат Київради, голова фракції «Батьківщина» та постійної комісії з питань ЖКГ та ПЕК Володимир Бондаренко розповів у ефірі телеканалу «Київ» про ефективні шляхи управління «Київенерго», аби контроль над компанією належав киянам.

Про це повідомляє прес-служба Київської міської «Батьківщини».

Депутат зазначив, що «Київенерго» – це імперія, якою володіє Ахметов. Ця компанія повинна залишитися, але бути під контролем громади.

«Існує два варіанти управління «Київенерго». Перший – передати компанію в концесію відомій світовій організації, яка може вести справи і підтримувати її діяльність. Другий – взяти «Київенерго» на баланс місцевої громади та комунального підприємства. Так чи інакше, все має належати Києву. Тільки або під концесійним управлінням, або комунальним. Обидва шляхи відкриті.

Ми зробили оголошення на міжнародних ринках, що ми готові розглянути концесійне управління «Київенерго» якоюсь міжнародною організацією. Але один із депутатів заявив, що потрібно відмовитися від концесії, а розглядати тільки комунальне підприємство. Проте практика доводить, що на даний момент в Україні немає ефективного комунального підприємства. Концесійні є, але також з певними проблемами. Тому залишається одна істина – «Київенерго» має належати громаді, а бути під контролем Суркіса. Звичайно, «Київенерго» – е єдиний комплекс. Ми його не ділимо на електрику, воду і т.д. Проте, якщо відмовитися від концесії – ми у будь-якому випадку рубаємо собі шляхи. Тому треба залишити відкритими обидва варіанти та шукати найбільш ефективні. Адже такий стан мереж, який є сьогодні, –  недопустимий», – розповів Володимир Бондаренко.