Володимир Бондаренко: ніхто й ніколи не буває готовим до зими

Голова фракції ВО «Батьківщина» у Київраді, голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Володимир Бондаренко прокоментував актуальні запитання щодо першого снігу, авто під асфальтом, викрадення лічильників та пожежу в хмарочосі.

Ніколи й ніхто не буває готовим до снігу. Окрім малечі, мабуть важко знайти того, хто буде задоволений снігопадом. Він створює додаткові проблеми для автомобілістів. Зараз важко проїхати: десятибальні корки по місту Києву! Це створює додаткові проблеми для громадян яким треба кудись їхати. Багато й інших проблем: вивезення снігу і так далі.
Сніг — прекрасне явище природи, від нього ми нікуди не дінемося. Тому вітання приймаю і вас також вітаю з першим снігом. Але радості від цього мало.

Вся мережа теплозабезпечення міста Києва, каналізування води — це велетенська мережа, яка створювалася десятками років.
Фізичний стан її не зовсім ідеальний, або й зовсім не ідеальний. Частина цих мереж — енергетичні мережі.
Так ось, коли ми почали перебирати їх з-під контролю пана Ахметова, який керує компанією ДТЕК, цю мережу (а це велетенська система, ціла імперія — 90 тисяч об’єктів у місті Києві), ми усвідомили, що не вся вона однорідна. Частина, яка пов’язана з електрикою, знаходиться в приватній власності у пана Ахметова, у його фірми (85%, 15% — наших),. а все те, що пов’язане з опаленням, забезпечує холодним і гарячим водопостачанням, а також каналізуванням — це міська проблема. Те, що знаходиться у власності водоканалу — водяний мережі — ще більш-менш працюють. Разом із тим, система опалення — аварійна. 80% мереж знаходяться в аварійному або передаварійному стані. Вчора розрив такої труби призвів до втрати великої кількості теплоносія, вимивання ґрунтів, які оточують цю трубу, провалу асфальту, через що й провалилася ця машина! Безумовно, тут є проблеми і експлуатаційників, тому що коли йде така втрата теплоносія, це однозначно можна помітити на котельні, яка дає це тепло: відбувається падіння тиску.
Провал небезпечний, і на жаль він може бути повторний, тому що стан мереж дійсно страшний. На мосту Патона цього літа ми випробували трубу, яка веде на лівий берег до п’ятої ТЕЦ, так вона більше 15 разів рвалася! А тиск там до 8 атмосфер, тому відбувається страшенна втрата води. Наступного року її буде замінено на теплоізольовану. Та все ж у Києві, на відміну від Сміли й Кривого Рогу, вдалося вчасно розпочати опалювальний сезон. Хоча проблеми і система стосунків із колишніми власниками у нас також спільні. Ми відібрали теплопостачання в Ахметова, вони — в інших власників. Але вони отримали його з велетенськими боргами, які не ними створені. Так і в нас: борги, які створила фірма Ахметова, передалися Києву. Ми повинні були прийняти борги, бо інакше не можна було прийняти майно. Але ми відстояли в судах 1,2 млрд пені, щоби ті борги, які накопичилися за рахунок пені, не платити.