Володимир Слончак: Ринок землі відкрив скриню Пандори для шахраїв

З відкриттям ринку землі в Україні справні ділки почали земельні махінації, констатує депутат від фракції «Батьківщина» в Київраді, юрист Володимир Слончак. Як повідомляє пресслужба столичного партосередку, на цьому він наголосив в ефірі телеканалу Апостроф TV.

«В Україні запрацював ринок землі, але не створено законодавчу базу, не унормовано процеси захищеності інформації та права власності. Відкрилась скриня Пандори для шахраїв, які вчиняють протизаконні дії. Люди звертаються до правоохоронних органів, проводяться слідчі дії, процеси затягуються на роки», – зазначив Володимир Слончак.  

Апелюючи до міжнародного досвіду, політик підкреслив: перед відкриттям ринку землі європейські країни робили акцент на захисті прав своїх громадян. Натомість в Україні, зауважив він, нехтують статтею 13 Конституції, де чітко прописано: надра і земля є власністю українського народу.

«Раджу громадянам не поспішати продавати свої паї, оскільки «Батьківщина» продовжує боротьбу за право українців бути господарями на власній землі. Вже відкрито провадження в Окружному адмінсуді про відмову ЦВК на отримання дозволу щодо проведення референдуму з питань ринку землі. Також відкрито провадження та йдуть слухання в Конституційному суді. На законодавчому рівні ми робитимемо все, щоб зупинити ганебні земельні махінації. Люди повинні розуміти, кому вони продають землю, чи за об’єктивною ціною і хто є кінцевий бенефіціар цього процесу», – додав Володимир Слончак.  

Нагадаємо, ВО «Батьківщина» відкрила гарячу лінію щодо земельного референдуму. Отримати інформацію, а також приєднатися до ініціативної групи з організації всенародного опитування можна за номером безкоштовної гарячої телефонної лінії 0 800 30 2019.