Володимир Слончак: Власниками землі мають бути українські аграрії та фермери

Думка українців повинна бути визначальною у питанні відкриття ринку землі, – наголошує депутат від фракції «Батьківщина» в Київраді, юрист Володимир Слончак. Про це він заявив в ефірі радіо KyivFM, повідомляє пресслужба столичного партосередку.

«Понад 70% громадян України проти ринку землі, коли іноземні корпорації та банки з великим капіталом прийдуть на українську землю і конкуруватимуть з українськими фермерами та аграріями. У цьому випадку виграють іноземні інвестори, а українські аграрії, виробники та селяни спіймають облизня», – підкреслив Володимир Слончак.

Акцент у питанні ринку землі кожної демократичної держави, зауважив політик, має бути на тому, що першочерговим власником землі є народ. Це записано і в Конституції України.

«Коли почне діяти Закон про ринок землі, сотні тисяч га української землі вийдуть на так звані «торги», де буде встановлена ринкова ціна. Враховуючи вимоги законодавства, експертно-грошову та нормативно-грошову оцінку земельних ділянок, ціна землі суттєво зросте. Українські фермери й аграрії не зможуть орендувати свою земельну ділянку, яку вони обробляли та отримувати прибуток. Ба більше, коли світові корпорації скуповуватимуть землю та оброблятимуть її, продукти продаватимуться для українців за завищеними цінами або експортуватимуться в інші країни», – зауважив Володимир Слончак.

Нагадаємо, ВО «Батьківщина» відкрила гарячу лінію щодо земельного референдуму. Отримати будь-яку інформацію, а також приєднатися до ініціативної групи з організації всенародного опитування можна за номером безкоштовної гарячої телефонної лінії: 0 800 30 2019.