«Батьківщина Молода» провела в Києві акцію до дня народження Тараса Шевченка

9 березня, у день народження Великого Кобзаря, у парку ім. Тараса Шевченка Київські міські організації «Батьківщини Молодої» та ВО «Батьківщини» провели акцію «Global Shevchenko».

Цей захід став фінальним етапом міжнародного флешмобу, який організували ГО «Батьківщина Молода» та «Ukrainians» для того, щоб вшанувати пам’ять Великого Поета і продемонструвати пам’ятники, встановлені Шевченкові в Україні та по всьому світу.

«В офіційних джерелах немає жодної інформації про пам’ятник українському поетові в Таджикистані. Однак ми отримали фото від українки, учасниці флешмобу, і таким чином дізнались про встановлений пам’ятник (погруддя) Кобзареві на будівлі одного з навчальних закладів Таджикистану», – розповів про відкриття голова Київської міської організації «Батьківщина Молода», координатор флешмобу Олексій Захарченко.

У рамках акції сотні киян одночасно зачитали вірш «В казематі» (Мені однаково, чи буду…) і це стало рекордним одночасним декламуванням твору Шевченка.

До акції доєдналися учасники з Риги, Буенос-Айреса, Баку, Варшави, Праги, Софії, Одеси, Маріуполя, Луцька, Івано-Франківська, Рівного, Житомира, Ужгорода, Сум, Хмельницького, Чернівців, Миколаєва та інших міст. Окрім того, організатори представили на заході близько 200 фото учасників міжнародного флешмобу «GlobalShevchenko», які робили фото біля пам’ятників Шевченкові у своїх містах упродовж лютого-березня.

Як наголосив у своїй промові голова фракції ВО «Батьківщина» у Київської міської ради Володимир Бондаренко, Шевченко – історичний геній, який супроводжує українців впродовж усього життя: «Шевченко проектує наше життя, нашу поведінку. У дні трагічних подій у центрі столиці ми також приходили до пам’ятників Кобзареві, щоб звірити наші кроки. Робитимемо так і надалі, аби Шевченко вів нас до нових перемог нашої незалежної, самостійної та сильної України».

Зі свого боку голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний зауважив, що більшість свого життя Кобзар прожив поза межами України: «Діаспоряни шанують Тараса, встановлюють пам’ятники українському генію від Казахстану до Канади, приходять до них та читають вірші поета. Це і є одним із символів єднання українського «світу», що розкиданий по всій земній кулі».

Окрім того, заступник голови «Батьківщини Молодої» Сергій Воронов висловив слова вдячності великій кількості українців в Україні та за її межами, які вшанували пам’ять Кобзаря.

«Поезія Шевченка особливо актуальна в умовах російської агресії та внутрішніх проблем у країні. Кожне Тарасове слово, кожен рядок відгукується в серцях українців з новою силою. Сподіваюсь, що наш захід актуалізує заповіти Кобзаря та надихне українців виконувати їх», – сказав він.

Після декламування Шевченкового твору учасники заходу поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзареві.

Нагадаємо, до флешмобу «Global Shevchenko» долучились понад 3500 учасників із 27 країн світу та 132 населених пунктів України.

Зокрема, це учасники з Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Бразилії, Вірменії, Греції, Грузії, Данії, Йорданії, Канади, Китаю, Куби, Латвії, Литви, Македонії, Польщі, Росії, Румунії, Словаччини, Словенії, США, Таджикистану та Угорщини.