Юлія Тимошенко: Через бездарність влади всі українські підприємства зазнають колосальних збитків

Напередодні опалювального сезону уряд мусив виконати два головні завдання – закачати газ і покласти на склади вугілля. І через те, що цього не було зроблено, вся країна опинилася в енергетичному колапсі.

Про це повідомила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час зустрічі з колективом ПАТ «Запоріжсталь».

«Влітку, коли газ коштував у 6 разів дешевше, його просто не закачали у газові сховища. Але кошти в «Нафтогазу» на це були. У нас місткість газових сховищ – 38 мільярдів кубів. Це все, що споживає Україна за рік. Якби газ вчасно і в достатньому обсязі закачали, зараз у нас не було б енергетичної кризи. Друга проблема з вугіллям – його мусили закласти 2,5 мільйона тонн, а поклали 700 тисяч. Зараз на складах залишилося 300 тисяч тонн, а у нас зима тільки починається», – констатувала Юлія Тимошенко.

На її переконання, саме непрофесійність владної команди спровокувала фінансові проблеми для виробників та поставила під загрозу функціонування всієї енергосистеми країни.

«Всі підприємства України мають збитки, тому вони вимушені платити неймовірно високу ціну за газ. І найголовніше – якщо взимку трапиться так, що Білорусь закриє аварійні перетоки електроенергії, це поставить всю енергосистему України  на межу аварії», – переконана Юлія Тимошенко.

Після робочої наради колектив «Запоріжсталі» ознайомив команду «Батьківщини» з роботою кисневого цеху, завдяки якому до лікарень відвантажується  близько тисячі тонн кисню щомісяця. Проте виявилося, що на отримання сертифікації кисню було витрачено понад 7 місяців – чиновники штучно блокували можливість безкоштовно передавати кисень лікарням, не надаючи сертифікацію, та відправляли лікарні до виробників, які мають ліцензію, але відвантажують кишень за гроші.

Нагадаємо, на початку листопада Юлія Тимошенко звернулась до прем’єр-міністра з вимогою спростити процедуру отримання сертифікатів на кисневі станції, адже через бюрократичні перешкоди цей процес затягується щонайменше на 6 місяців.