Юлія Тимошенко: Держава має створити умови для нормального життя людей

Завдання влади – запровадити ефективну соціальну політику, яка б сприяла розвитку економіки й гарантувала українцям гідне життя. А також вкрай важливо навести лад у сфері мікрокредитування та захистити людей від колекторських установ.

На цьому наголосила Юлія Тимошенко під час доповіді по своєму законопроєкту «Про захист прав позичальників у межах договорів мікрокредитування та мікропозики», який Верховна Рада сьогодні ухвалила за основу (№5184).

Лідерка «Батьківщини» зауважила, що нинішні фінустанови з мікрокредитування нагадують організовані злочинні угрупування, які видають позики під тисячні відсотки, а потім влаштовують людям колекторський терор. Саме тому мікрокредитуванням мають займатися банківські установи, а відсотки під такі позики мають бути низькими.

«Ми ж всі з вами розуміємо, що люди в Україні загнані практично в глухий соціальний кут. Ви подивіться на бюджет наступного року, де мінімальний прожитковий рівень проігнорований повністю. Мінімальна пенсія, яку ми зараз маємо платити людям згідно з мінімальним прожитковим рівнем, – це 6 тисяч гривень. А людям платять 2 тисячі гривень з копійками. Мінімальна заробітна плата, розрахована на базі мінімального прожиткового рівня, має бути понад 9 тисяч гривень, а людям замість них нараховують 7 тисяч», – обурено заявила Юлія Тимошенко.

За її словами, саме недолуга соціальна політика влади змушує людей брати позики, аби вижити. Але держава має не спостерігати за тим, як руйнуються життя українців, а сприяти розвитку економіки.

«Ви заганяєте людей в ці установи мікрокредитування. Адже від відчаю вони думають, що беруть кредит на пару днів, а реально потрапляють у 3 тисячі відсотків річних за позику. Потім проти них колекторські компанії влаштовують справжній «армагедон», залякують, забирають квартири та речі. І на все це держава дивиться і, власне, покриває ці рейдерські, абсолютно нелюдські, колекторські компанії і компанії з надання мікрокредитів», – констатувала Юлія Тимошенко.

Передусім, лідерка фракції впевнена в хибності соціальної політики, яка закладена в бюджеті на 2024 рік. Крім того, вона вимагає ухвалити закон, який дасть можливість банківським установам давати короткострокові кредити для людей під нормальний, а не драконівський відсоток: «Не можна залишати людей напризволяще з цією проблемою».

Також лідерка «Батьківщини» пропонує розібратися, чому силові структури не звертають уваги на злочинну діяльність мікрокредитних організацій.

«Я прошу парламент почати розробляти реальні порядки, закони, правила, які дозволять людям достойно жити у своїй країні», – підсумувала Юлія Тимошенко.