Юлія Тимошенко: Керівники МОЗ та “Нафтогазу” мають піти у відставку

«Я хочу запитати у спікера Андрія Парубія: Чому не ставиться питання про звільнення з посади в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун? Ви думаєте, що такими штучними, фейковими реформами, корупційними закупівлями ліків і таким ставленням до людей з боку МОЗу ми допоможемо країні? Я вимагаю поставити це питання у парламенті, обговорити його, викликати міністра охорони здоров’я і нарешті поставити на голосування її звільнення. Уся країна криком кричить, а тут – тихе болото»

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко ініціює розгляд у парламенті питання про звільнення з посад в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та голови НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва.

Таку пропозицію вона внесла сьогодні на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів.

Юлія Тимошенко зазначила, що Рахункова палата виявила, що належного контролю з боку митниць за  ввезенням  на  митну  територію  України  незареєстрованих лікарських  засобів для  проведення  доклінічних  досліджень  і  клінічних випробувань немає. І постачаються зокрема експериментальні ліки – на українцях ставляться експерименти. А замість повідомлень МОЗ щодо можливості ввезення таких лікарських засобів імпортерами надавалися митницям листи – роз’яснення МОЗ про те, кому мають надаватися ці повідомлення.

Лідер партії «Батьківщина» висловила обурення такою заявою заступника в.о. міністра та наголосила, що це є квінтесенція того, що робить Міністерство охорони здоров’я України під керівництвом Уляни Супрун.

Юлія Тимошенко нагадала про безпрецедентну корупцію, що розквітла в «Нафтогазі».  Замість зниження ціни на газ для населення, після перемоги на “Газпромом” у Стокгольмському арбітражі, керівники “Нафтогазу” виписали собі премій на 1 млрд 200 млн гривень і планують підвищення вартості газу на 60-70%. Це призведе до того, що абсолютна більшість українців не зможуть сплачувати за комунальні послуги і можуть бути позбавлені власного житла, яке в них відберуть за борги.

Лідер партії «Батьківщина» вимагає включити до порядку денного законопроект №5059 про заборону конфіскації житла у громадян, якщо воно є  єдиним.

Посилання та текст законопроекту:

  1. https://ba.org.ua/yuliya-timoshenko-vimagaye-rozglyanuti-u-verxovnij-radi-pitannya-shhodo-zvilnennya-ulyani-suprun/
  2. https://ba.org.ua/yuliya-timoshenko-iniciyuye-rozglyad-u-radi-pitannya-zvilnennya-golovinaftogazu/
  3. http://www.ac-rada.gov.ua/doccatalog/document/16754974/Zvit_2-2_2018.pdf?subportal=main
  4. http://www.ac-rada.gov.ua/control/main/uk/publish/article/16756049
  5. http://www.ac-rada.gov.ua/doccatalog/document/16756087/Zvit_4-6_2018.pdf?subportal=main
  6. http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59916