Юлія Тимошенко: вибори до Верховної Ради України мають відбуватися за новим законом

Зламати олігархічну модель управління країною можна лише за умови впровадження виборів за партійними списками.

Про це Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила в прямому ефірі телеканалу «ICTV».

«За 26 років ми, на жаль, так і не розірвали цей зв’язок махрової корупції, використання країни через політику. У нас є шанс. І «Батьківщина» серед тих, хто хоче цю систему змінити», – зазначила Юлія Тимошенко, лідер партії «Батьківщина».

Юлія Тимошенко зауважила, що кланова модель правління країною тримається  на мажоритарних округах. Саме тому, на її переконання, потрібно прибрати ганебну мажоритарну складову з виборів до парламенту, а вибори до Верховної Ради України мають відбуватися за пропорційним принципом (партійними списками).

Фракція «Батьківщина» голосуватиме за такий Виборчий кодекс, яким пропонується відмовитися від змішаної системи виборів і запровадити пропорційну систему виборів.

Лідер партії «Батьківщина» зазначила, що нині є чинною змішана система виборів, коли 50% складу парламенту формується за партійними списками, а 50%  – обирається на мажоритарних округах і нагадала, що повернення до неї відбулося за сприяння Віктора Януковича.

Юлія Тимошенко  також вказала на основні вади ідеї про зниження прохідного бар’єру для партій до 2%:

  • клани  можуть перегрупуватися і через штучні партії, які будуть створені перед виборами, зайти до парламенту;
  • країна втратить шанс викорінити олігархів з влади.

В свою чергу, заступник керівника фракції «Батьківщина», народний депутат Сергій Соболєв заявив в інтерв‘ю журналістам в кулуарах парламенту про те, що Верховна Рада України не налаштована розглядати важливі для країни та людей закони.

На думку Сергія Соболєва, на поточному тижні навряд чи будуть ухвалені:

  • постанова про затвердження нового складу Центральної виборчої комісії (ЦВК);
  • закон про вибори (до якого внесено понад 4 000 поправок);
  • закон про Антикорупційний суд (оскільки лише у середу, 16 травня, почне засідати профільний Комітет ВРУ, який розглядатиме понад 2 000 поправок).

Також, Сергій Соболєв нагадав, що ключове питання, на розгляді якого наполягає фракція «Батьківщина» невідкладно, – це створення Тимчасової слідчої комісії щодо розслідування фактів корупції в НАК «Нафтогаз». Ігнорування розгляду цього питання, переконаний політик, призведе до подальшої монополізації галузі, підняття тарифів і скасування субсидій.