Згідно із заявами Бюро громадських експертиз «Громекс», Київ за результатами 2016 року став найбільш криміногенним містом України.
Кожна людина від природи дбає про свою безпеку та благополуччя своїх рідних. Тому багато охочих поспекулювати на цій темі, зокрема і серед різних політичних та колополітичних організацій.
За внутрішнім українським індексом безпеки Київ займає одинадцяте місце серед міст України, тобто доволі високе, хоча й «випав» з десятки за результатами оцінки.
Також у Києві дещо нижчий рівень злочинності порівняно із загальноукраїнським, хоча це не привід радіти, адже в Україні в цілому кількість злочинів, зокрема проти життя, здоров’я та власності людей різко зросла через російську терористичну активність на тимчасово окупованих територіях, що також враховується в рейтингу.
Тобто, не зважаючи на коливання, криміногенна ситуація в нашому місті стабільно погана і вимагає від кожного киянина ретельного дотримання елементарних правил особистої безпеки.
А невдала і не доведена до логічного завершення реформа міліції ще й не дає нам особливих підстав сподіватися на правоохоронні органи держави. Показово, що найнижча кількість злочинів проти громадян, якщо не враховувати злочини державних структур проти протестувальників на Євромайдані, зафіксована з грудня 2013 до квітня 2014 року, коли міліція самоусунулась від виконання своїх обов’язків, а правопорядок в Києві захищали кияни, які об’єдналися в загони самооборони.