Юрій Дідовець про героїчний подвиг київської молоді в 1918 році

29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що за 130 кілометрів від Києва, відбувся бій між чотирьохтисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом українофоба Муравйова та загоном Української Народної Республіки (УНР). Загін УНР був нашвидкоруч сформованим підрозділом, основну масу якого складали київські курсанти та козаки «Вільного козацтва». Загалом на нашій стороні знаходилося всього чотири сотені воїнів.

Цей бій тривав 5 годин, але ворог поніс значних втрат, був частково зупинений, а темп його наступу знижений. Виграш в часі становив близько чотирьох діб. Затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який призвів до міжнародного визнання молодої української держави.

Історія, з новими обставинами, повторилась в 2014 році, коли нові Герої знову стримали російську агресію, ціною власних життів давши змогу і час залучити всі можливості нашої держави та міжнародної спільноти для мобілізації України та збереження нашої державності.

Бій під Крутами став легендою мужності, незламності й готовності наших воїнів до самопожертви заради України.

Наразі Україна має професійні Збройні сили, тому більше ніколи не повинна повторитися ситуація, коли необстріляні юнаки в нерівному бою мають зупиняти наступ навали дикунів зі Сходу на нашу землю.

Юрій Дідовець, депутат Київради від «ВО «Батьківщина»