Заява фракції “Батьківщина” у Київраді щодо незгоди з підняттям цін на проїзд та комунальні послуг

Шановні кияни!

Події останніх місяців свідчать про те, що антинародна влада, як центральні так і місцеві її органи, здійснює неприхований тиск на громадян України в частині непомірного зростання тарифів на житлово-комунальні послуги та на проїзд в громадському транспорті.

Перше, на що змушені звернути увагу Київської міської ради та її виконавчого органу – Київської міської державної адміністрації – це абсолютно необґрунтоване та надмірне підвищення тарифів на проїзд в громадському транспорті, яке здійснене без належного громадського обговорення з киянами та при цілковитому ігноруванні усіх пропозицій, в тому числі і від нашої політичної сили, щодо коригування даного тарифу. Зокрема, мова іде про введення електронного проїзного квитка, що давав би можливість прозоро здійснювати оплату з урахуванням часу поїздки, виду транспорту та категорії громадян. Натомість ухвалене, нічим необґрунтоване подвійне підвищення тарифів на проїзд, яке необхідно переглянути.

Друге, на що звергаємо увагу – це встановлення плати за обслуговування прибудинкової території, яка здійснюється без відповідного оформлення документів та договірних стосунків влади з громадянами. За ініціативи громадської організації «Спілка власників житла» після розгляду цього питання в Окружному адміністративному суді м. Києва, встановлені тарифи визнані недійсними та скасовані (рішення суду від 06.06.2018 № 826/8441/17). Але замість того, щоб навести порядок в частині справедливого визначення меж прибудинкових територій та їх площі, за які платять громадяни, Київська міська виконавча влада на чолі з міським головою пішла звичним шляхом – розпочала боротьбу проти киян, подавши Апеляцію на зазначене рішення.

Ми протестуємо проти таких дій та вимагаємо навести порядок у справедливому встановленні цього платежу, який би врахував не тільки кількість, а і якість надання послуг.

І по-третє. Нам стало відомо, що 04 вересня 2018 року вийшла постанова НКРЕКУ «Про внесення змін до постанови НКРЕКУ від 16 червня 2016 року № 1141» щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2018 рік. А це означає – підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення більш, ніж на 12%. При цьому, не врахований загальний обсяг втрат на мережах постачання питної води. Якість цієї послуги також потребує покращення.

Враховуючи зазначене, вимагаємо:

Переглянути, з урахуванням думки громадськості та об’єктивних розрахунків, рівень оплати за проїзд в міському комунальному транспорті.

Проаналізувати та об’єктивно визначитися з оплатою за прибудинкову територію шляхом укладання прямих угод між громадянами та керуючими компаніями, які б дали можливість киянам зрозуміти, за що вони платять та яку якість послуг отримують.

Не допустити зростання тарифів на водопостачання та водовідведення, яке передбачається НКРЕКУ, проаналізувати рівень втрат цього виду послуг на міських водопровідних системах та вжити заходи по забезпеченні їх якості.

У разі, якщо наші вимоги будуть проігноровані та не виконані належним чином, ми залишаємо за собою право використати весь спектр дій на захист киян у рамках закону – від журналістських розслідувань до судів і акцій масової непокори.

Від іменні фракції

ВО «Батьківщина» в Київській міській раді,

Керівник фракції Володимир Бондаренко