Київська «Батьківщина» за збереження старого Києва

Депутат Київради від фракції «Батьківщина» Олександр Поживанов підтримав петицію киян щодо збереження стародавню вулиці часів Київської Русі на Поштовій.

Як повідомляє прес-служба Київської «Батьківщини», депутат ще в квітні звернувся до київської влади з вимогою зберегти вулицю, яку знайшли під час будівництва торгівельно-розважального комплексу на Поштовій площі. Але жодних результатів не було.

З цією вимогою до міської адміністрації звернулися і кияни. Петиція щодо порятунку безцінних артефактів набрала більше необхідних 10.000 голосів. Постійна комісія Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики на засіданні розглянула дану петицію та підтримала її виконання. А саме – втілення плану щодо музеєфікації та подальшого дослідження старовинної вулиці, а також створення сучасного інтерактивного музею.

Наразі існує загроза знищення пам’ятки. Адже інвестори «заморозили» кошти на розкопки. А ще планують залити частину конструкцій бетоном, що загрожує знищенню національної пам’ятки.

«Я вважаю неприпустимим знищувати унікальну історичну спадщину. Важливо, що громада активно підключилася до вирішення цієї проблеми. Коли тисячі людей наполягають на збереженні нашої спільної історії, є хороші шанси перемогти в боротьбі з бізнес-інтересами окремих людей. Те, що комісія підтримала петицію – це потрібний крок, але не остаточний успіх. Спочатку потрібно забезпечити проведення всіх необхідних досліджень із залученням фахових експертів. А враховуючи існуючі загрози, будь-які будівельні роботи зі зведення торгівельного центру мають бути законсервовані до моменту завершення розкопок і музеєфікації знайдених артефактів. Така унікальна історична знахідка не може бути відповідальністю бізнесменів. Вона є надбанням всієї громади, тож і опікуватися нею має місто», – зазначив Олександр Поживанов.