Депутат Київради розповів про боротьбу за історію древнього Києва

11.05.2017

Депутат Київської міської ради від ВО Батьківщина, секретар постійної комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики Олександр Поживанов вважає, що ситуація, котра склалася навколо виявлених на Поштовій площі артефактів, є ганебною.

Не секрет, що у Києві регулярно спалахують скандали навколо нищення пам’яток історії та культури. Нещодавно під загрозою зникнення опинилася розкопана під час будівництва торговельного центру вулиця часів Київської Русі.

Як відомо, ця знахідка в районі Поштової площі є унікальною за своїм значенням, адже у ході розкопок знайшли залишки парканів, датовані XII століттям, мостову, обриси садиб, датовані різними століттями земляні гідротехнічні та фортифікаційні споруди, майстерню з виготовлення жіночих прикрас і безліч артефактів.

Тобто, є достатньо підстав говорити, що це не лише національне, а й світове надбання.

Цікаво, що київська влада неодноразово гучно заявляла щодо створення музею та реконструкції старовинного кварталу. Втім, не зважаючи на пафосні запевнення, фінансування на дослідження артефактів і створення музею так і не було виділено.

Натомість керівництво столиці і представники забудовника заявляють, що в рамках торгово-розважального комплексу на Поштовій площі буде діяти підземний музей. Який, як виявилося з плану забудови, не враховує реального розташування кварталу і по суті означає знищення унікальної пам’ятки.

«Те, чим ми маємо пишатися і що в силах зберегти для всіх наступних поколінь, знищується на очах у обурених киян. У будь-якій цивілізованій країні подібне важко навіть уявити. Проте для Києва, на жаль, це нормальна практика – коли історія і культура програє бізнес-інтересам» – зауважив депутат.

Окремо він розповів про звернення до Київського міського голови з вимогою негайно втрутитися, в той час як на сайті Київради вже зареєстрована петиція з подібними вимогами.

Однак, за його словами, це лише точкові заходи.

«Натомість важливо, щоб подібне нахабство взагалі було неможливим. Тому зараз ми з колегами займаємося розробкою змін до нормативно-правових актів щодо охорони історико-культурної спадщини з метою удосконалення механізмів збереження об’єктів культурної спадщини у м.Києві та унеможливлення їх руйнування. Адже мають бути справді дієві механізми охорони наших пам’яток і реальна відповідальність за порушення охоронного законодавства», – підкреслив він.

Депутат переконаний, що лише в цьому випадку у киян є шанс зберегти своє місто.