Юрій Дідовець: Ми представляли інтереси учасників бойових дій

Депутат фракції «Батьківщина» у Київраді, голова тимчасової комісії з питань АТО Юрій Дідовець під час прес-сніданку перед сесією поінформував журналістів про алгоритм отримання учасниками АТО земельних ділянок або грошових компенсацій.

«Я та мої колеги зосередилися на аналізі ситуації й прийшли до висновку, що департамент земельних ресурсів і КМДА в принципі не планує надавати земельні ділянки учасникам АТО й рухати це питання. Видали лише близько 200 земельних ділянок сім’ям загиблих», — пояснив Юрій Дідовець.

За словами депутата, отримати інформацію про наявні вільні ділянки в земельній комісії та департаменті земельних ресурсів було нелегко.

«Тому ми взяли всю наявну з 2014 р. інформацію в земельній комісії, в департаменті земельних ресурсів щодо наявних вільних ділянок, яку нам також ніхто вільно не давав. Ми фільтрували ту інформацію, яка у нас була наявна з засідань, з протоколів. Відфільтрували близько 900 земельних ділянок, на які може претендувати учасник АТО», — повідомив Дідовець.

Голова комісії з питань АТО розповів також про те, яким чином захисники батьківщини сьогодні можуть отримати земельну ділянку.

«Також ми представляли інтереси учасників бойових дій в судах. Було близько 120 справ. Ми виробили алгоритм, яким чином учасник бойових дій може отримати земельну ділянку в судовому порядку (якщо він дійсно її хоче). Навіть якщо проти цього КМДА й земельна комісія», — запевнив депутат.

Юрій Дідовець анонсував присутнім проект рішення, розроблений «батьківщинівцями» для тих учасників АТО, хто замість земельної ділянки хотів би отримати грошову компенсацію.

«Було дуже багато варіантів, яка ж сума буде логічною в цьому випадку. В більшості випадків учаснику бойових дій потрібне житло. Сума варіювалася від 100 000 грн. до 1 200 000 грн. Поки що зупинилися на 320 000 грн. – це 100 мінімальних зарплат, і даний проект рішення зараз проходить комісії», — зазначив депутат.