«Батьківщина» та Центр Захисту киян вимагають скасування підвищення тарифів на опалення

«Батьківщина» разом з громадською організацією Центр захисту киян вимагають скасування необґрунтованого підвищення тарифів на тепло та гарячу воду. Особливе обурення викликає те, що тарифи підвищують на власний розсуд, відстоюючи інтереси не українців, а теплогенеруючих компаній.

 

Заступник Голови партії, народний депутат Іван Крулько за підсумками громадських слухань щодо підвищення тарифів, які відбулися 28 листопада в столиці за участю міської влади, КП «Київтеплоенерго», депутатів Київради від «Батьківщини», представників громадських організацій та комунальників.

За словами народного депутата, головне, що має забезпечити влада, це захист споживача: щоб люди отримували якісні послуги від комунальників і тарифи були підйомними.

«Столична влада вже захопилася захистом інтересів постачальника послуг, «Київтеплоенерго», замість того, щоб захищати інтереси киян, які власне владу й обирали. «Батьківщина» наполягає на тому, щоб кошти міського бюджету йшли на формування індивідуальних теплових пунктів, за прикладом Варшави, де платіжка після створення таких ІТП зменшилася в півтора-два рази», – заявив Крулько.

На переконання політика, це той шлях, який дозволить компенсувати впроваджене за прямою командою президента Порошенка підвищення ціни на газ.

Керівник юридичного департаменту Центру захисту киян Юрій Власенко звернув увагу, що киян навіть не попередили про проведення публічних обговорень. Це говорить про недбале ставлення до народу зі сторони команди президента.

Він додав: «Влада повинна припинити грабувати людей і тримати їх за дурнів. Центр захисту киян вимагає скасувати підвищення тарифів і надалі підвищувати їх тільки у тому випадку, коли уряд пояснить людям кожну цифру, забезпечивши прозорість тарифів. Ми також вимагаємо забезпечити всі будинки лічильниками та негайного перерахунку тарифів, виходячи з їх реальної ринкової ціни».

Голова спілки власників житла, екс -міністр ЖКГ Олексій Кучеренко наголошує: після запланованого підвищення тарифів платіжки можуть зрости у півтора рази.

«Прем’єр Гройсман неодноразово заявляв, що максимальне підвищення тарифів на центральне опалення має бути не більше, аніж 16%. Але зараз починається хвиля підвищення тарифів на центральне опалення. І я бачу суттєве розходження на 20-30-70%. Тариф на гаряче водопостачання може бути підвищено на 23-25%», – пояснив він.

На переконання Кучеренка, київська влада, приміром, не надала достатнього обґрунтування підняття тарифів на тепло і гарячу воду на більш, ніж на 22%: «Замість того, щоб допомогти нам зменшити споживання, вони стали на бік теплогенеруючої компанії – більше грошей, більше товару. А ми зацікавлені в діаметрально іншому – знизити тарифи».

За його словами, мета громадськості в Києві ухвалити муніципальний енергетичний план, орієнтований на споживача. А публічні процедури обговорення тарифів повинні відбутися по всій Україні.

Також учасники громадських слухань звернули увагу, що введення воєнного стану може стати підставою для корегування тарифів вже не місцевою владою, а воєнними адміністраціями.

Представники «Батьківщини» також наголосили, що уважно стежитимуть, щоб права українців, зокрема, у формуванні тарифної політик, не були порушені.