«Батьківщинівці» підтримали загальноукраїнську акцію захисту землі біля Верховної Ради

Тисячі українців вийшли на загальнонаціональну акцію проти продажу рідної землі, яка відбувалася під Верховною Радою. Підтримати мітингувальників прийшли й «батьківщинівці». Разом вони вимагають від влади зняти з розгляду всі законопроєкти про розпродаж сільськогосподарської землі, продовжити мораторій на її продаж.

Як повідомляє пресслужба Київської міської парторганізації, зокрема мова йде про зняття з розгляду законопроєктів №2178-10, 2194, 2195, які відкривають можливість розпродажу сільськогосподарської землі; продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі на 3 роки (законопроєкт № 2109);
ухвалення законопроєкту №2182 про всеукраїнський референдум; негайно оголосити референдум щодо долі землі, яка належить усім наступним поколінням українців.

Голова Київської міської парторганіації Віталій Нестор висловив переконання, що президент Володимир Зеленський свідомо ігнорує український народ.

«Разом зі своїм оточенням Зеленський збирається до кінця року протиснути будь-якими шляхами законопроєкт про розпродаж, простими словами, дерибан землі», – зазначив голова столичного осередку під час акції.

Зазначимо, що акція «Ні продажу землі» набула довгострокового формату. Сталося це після тривалих сутичок із поліцією, коли активісти все ж таки розклали намети по вулиці М. Грушевського.

Нагадаємо, що 13 листопада Верховна Рада в першому читанні схвалила законопроект № 2178-10 Про обіг земель сільськогосподарського призначення. Підтримали законопроект лише депутати з фракції Слуга Народу і 13 позафракційних парламентаріїв. Проект передбачає, що купувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення зможуть громадяни України, юридичні особи України, створені відповідно до українського законодавства, територіальні громади та держава. Юрособи, бенефіціарними власниками яких є іноземці, а також особи без громадянства, юридичні особи, створені не за українським законодавством, і іноземні держави не зможуть це робити до 1 січня 2024 року.