Ганна Свириденко: Треба негайно рятувати медпрацівників, бо в іншому випадку не буде кому рятувати нас

Сьогодні на комісії з питань охорони здоров’я та соцзахисту доповідала щодо нашого з Марина Кочур проекту рішення Київради «Про звернення Київміськради до Верховної Ради України, Кабміну України та МОЗ щодо диференціації оплати медичних працівників», яким пропонується підвищити  посадові оклади медичних працівників.

Документ був розроблений сумісно з фахівцями Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я та її головою Канаровською Ларисою В’ячеславівною.

І, по суті, є “воланням” столичних медиків про допомогу, адже іншим чином їм «достукатись» до наших високопосадовців не вдається.

А в іншому випадку нас чекає катастрофа національного масштабу.

І це не гіпербола, а реальний стан справ у медичній галузі нашої держави. Вона завжди перебувала на периферії уваги наших можновладців. Але «зрівнялівка» в оплаті праці стала справжнім плювком в обличчя кваліфікованим медпрацівникам.

Наслідком цього стало масове звільнення досвідчених кадрів, відтік найкращих фахівців за кордон, зростання рівня корупції у медзакладах, падіння престижу професії.

А що далі?

Стрімке вимирання тих українців, які не встигли іммігрувати в інші країни і через те зможуть отримати фахову та вчасну допомогу?

Я розумію, що людям з Печерських пагорбів, які лікуються у лікарнях США, Німеччини та Ізраїлю до цього байдуже, але… Хто буде лікувати простих українців, їх дітей, батьків, хто буде рятувати наші життя?

P.S. Документ отримав підтримку усіх присутніх членів постійної комісії

Ганна Свириденко, депутат фракції “ВО “Батьківщина” в Київраді.