КМДА нарешті визнало петицію Центру захисту киян щодо розслідування київського потопу

Як повідомляв голова Центру захисту киян Віталій Нестор, на сайті КМДА відмовили у публікації петиції від ЦЗК щодо розслідування фактів неналежного функціонування дощової каналізації.

«Відмова публікувати петицію на сайті Київради – ознака того, що влада міста по-страусиному ховає голову в бюрократичний пісок. Я подав текст для публікації петиції 20.08. На модерацію петиції виділяється максимум 2 дні. Сьогодні, 23.08 о 12 годині на пошту прийшло повідомлення, що петиція «не відповідає вимогам». Мене це не зупинить – ми з Центром захисту киян зареєстрували свої вимоги на сайті change.org і розпочали збирати підписи на вулицях міста. На сесії Київради ми примусимо Кличка та його команду прозвітувати про кошти, які вони витратили на ремонт зливової системи, а по факту «злили», – раніше прокоментував Віталій Нестор.

Проте після численних дзвінків Центру захисту киян у технічну підтримку сайту КМДА https://petition.kyivcity.gov.ua , залучення столичних ЗМІ та активістів, надійшла відповідь, що «Згідно Рішення Київської міської ради «Про затвердження Положення Київради про електронні звернення та електронні петиції», електронна петиція «РОЗСЛІДУВАННЯ ФАКТІВ НЕНАЛЕЖНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗЛИВОВОЇ КАНАЛІЗАЦІЇ МІСТА КИЄВА» від 23.08.2018 опублікована на сайті сервісу електронних петиції Київської міської ради. Таким чином, КМДА визнала, що петиція була зареєстрована без порушень і її не публікували з політичних міркувань, поки не злякалися тиску громадськості.

Центр захисту киян щиро вдячний всім не байдужим, хто долучився до підписання петиції щодо розслідування затоплення столиці на сайті change.org. Відтепер збір підписів продовжується на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Нагадаємо, що голова громадської організації Центру захисту киян Віталій Нестор ініціював збір підписів для оприлюднення фінансового звіту щодо освоєння коштів на ремонт і реконструкцію систем дощової каналізації в період з 25 червня 2014 року (день, коли Віталій Кличко став мером Києва) по 1 вересня 2018 року на сесії Київради. Це зумовлено чисельними дзвінками занепокоєних киян на гарячу лінію центру 0 800 30 2019. Громада вимагає назвати імена винуватців у розмитті міста після літніх злив 2018 року.