Новий закон про житлово-комунальні послуги не відповідає інтересам суспільства – Володимир Бондаренко

Володимир Бондаренко, очільник фракції «ВО «Батьківщина» в Київраді, голова постійної Комісії з питань ЖКГ, під час прес-конференції на Голос.UA прокоментував новий закон  щодо житлово-комунальних послуг.

Володимир Бондаренко розкритикував новий закон про житлово-комунальні послуги.

«Як  можна взяти з людини гроші, якщо вона не отримала ніякої послуги, а має сплачувати абонплату?», – риторично запитав Володимир Бондаренко, розкритикувавши норму закону щодо встановлення абонплати.

За словами політика, закон має відображати надання житлово-комунальних послуг відповідно до стандартів.

Депутат зауважив, до прикладу, що  не можна вважати житловий будинок опаленим, якщо туди теплоносій доходить, але ледве гріє батареї.

«Маючи стандарт, має бути і облік.  А  облік на сьогодні досить ефемерний у Києві», – сказав Володимир Бондаренко, розповівши як, очолюючи Комісію з питань ЖКГ та ПЕК,  йому та депутатам Київради вдалося добитися поки що лише обліку електроенергії на будинок.  А теплова енергія вже облікується в цілому на будинок.

Він зауважив, що залишається питання без відповіді, що отримує кожна квартира?

Не оминув у своєму слові депутат «Батьківщини» і ситуації щодо газу: «У місті Києві мала частина газових лічильників. Тепер хто по закону їх має встановлювати? І чому громадянин?».

На думку політика, було б справедливо, якби надавачі комунальних послуг  забезпечували облік.

Депутат «Батьківщини» переконаний, що за новим законом про житлово-комунальні послуги громадяни не захищені владою.

«Сьогоднішня влада знайшла можливість надзвичайно гостру соціальну проблему житлової експлуатації– каналізувати у субсидії.  Існуючий рівень субсидій у суспільстві надзвичайно великий і жахливий.  Складає майже 80%.  Ці гроші могли піти на що завгодно, а вони йдуть прямо в кишені монополістам, постачальникам газу і власникам теплових котелень. Тому владі не треба ці гроші збирати у громадян. Вони  йдуть прямо у кишені окремим представникам нашого суспільства – олігархам», –  зазначив Володимир Бондаренко, назвавши це схемою влади, як не довести до соціального вибуху, але обдирати кожного громадянина до нитки.

Володимир Бондаренко  звернув увагу журналістів на прес-конференції, що  суспільство відключене від реального впливу на вирішення проблем житла.