Тетяна Меліхова: Земельна комісія підтримала ініціативу підсилити захисний статус частини парку «Інтернаціональний»

Земельна комісія підтримала ініціативу підсилити захисний статус частини парку «Інтернаціональний», яку свого часу віддали під забудову: змінила цільове призначення земельної ділянки з категорії земель житлової та громадської забудови та віднести до земель рекреаційного призначення.

Відтоді, як у 2016 році Київрада підтримала запропонований мною проект рішення про розірвання договору оренди частини парку із ТОВ «Травертин», забудовник не припиняє боротьбу за земельну ділянку в судах. Громадськість виграла більшість процесів за збереження зеленої зони від забудови, але справу знову повернули в суди нижчої інстанції.

Поки юристи Київради судяться із забудовником, депутати розглядають підготовлений Департаментом земресурсів проект рішення «Про надання земельної ділянки КП по утриманню зелених насаджень Святошинського району м. Києва для утримання і благоустрою зелених насаджень, експлуатації та обслуговування території на вул. Тулузи, 6-д у Святошинському районі м. Києва». Проте на переконання громади в цьому проекті рішення Київради є прогалини, які можуть послужити на користь забудовника.

Саме тому, сьогодні земельна комісія підтримала запропоновані мною правки до рішення, які посилять позиції Київради та  громади у захисті частини парку:

  1. перший пункт проекту рішення доповнено словами такого змісту: змінити цільове призначення земельної ділянки з категорії земель житлової та громадської забудови та віднести до земель рекреаційного призначення.
  2. виключено пункт 3.2 «забезпечити доступ до прокладання нових та існуючих мереж…»
  3. виключено пункт 3.5 «питання пайової участі та укладання Департаментом економіки та інвестицій КМДА договору пайової участі вирішувати в порядку та випадках встановлених законодавством.
  4. додано пункт: внести ділянку до Програми зелених зон Києва та концепції формування зелених насаджень.

Проект ще повинен пройти погодження з управлінням правового забезпечення діяльності Київради та розглядатися на сесії Київради. Але якщо депутатський корпус підтримає ці правки, то у забудовника точно буде значно менше шансів відсудити собі ділянку і побудувати на місці парку висотку.

Довідково: Забудувати частину парку «Інтернаціональний» було дозволено рішенням Київради від 19.07.2005 року №831/3406. ТОВ «БК «Травертин» було передано в оренду на 15 років земельну ділянку площею 0,41 га для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з підземним паркінгом та вбудованими і прибудованими нежитловими приміщеннями по вул. Тулузи, 6-д у Святошинському районі м. Києва.

Враховуючи громадський протест проти зазначеного будівництва, 2009 року Київрадою було прийнято рішення про відміну зазначеного рішення Київради. Договір оренди із забудовником був розірваний у судовому порядку – рішенням Господарського суду м. Києва від 12.12.2011, і був залишений без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 19.11.2012 року.

Однак забудовник поновив реєстрацію договору оренди у 2013 році на підставі рішення Господарського суду міста Києва, а постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 30.05.2013 року було визнано протиправним та скасовано рішення Київради, яким у забудовника було забрано земельну ділянку. На жодному із цих засідань судів не були присутні представники юридичної служби Київради.

У вересні 2016 року Київрада прийняла рішення за поданням Тетяни Меліхової розірвати договір оренди із забудовником парку «Інтернаціональний».