Віталій Нестор роз’яснив нові правила переказу коштів

Днями було змінено порядок безготівкових платежів, готівкових переказів та оплати в мережі інтернет. Голова Київської міської партійної організації “Батьківщина” Віталій Нестор роз’яснив питання щодо нових правил переказу коштів.

Як повідомляє пресслужба партійного осередку, 28 квітня 2020 р. набув чинності закон про фінансовий моніторинг. 

Попередня редакція закону про фінансовий моніторинг передбачала обов’язок фінансових установ повідомляти Держфінмоніторинг про всі операції, які здійснювалися від 150 000 гривень. При цьому існувало 17 ознак, відповідно до яких Держфінмоніторинг мав бути обов’язково повідомлений про такі операції. Крім того, дозволялося здійснення безготівкових операцій без ідентифікації платника на суму до 15 000 гривень.

Новий закон збільшив  граничний поріг суми з 150 000 до 400 000 гривень та зменшив перелік ознак для інформування Держфінмоніторингу про такі операції з 17 до 4. Відтепер обов’язок звітувати виникає у разі зняття готівки,  перерахування коштів за кордон, при здійсненні операцій політиками та іншими публічними особами та при переказі коштів до країн, які не запровадили фінмоніторингове законодавство.

Тобто, якщо раніше банки повідомляли Держфінмоніторинг про безготівкові операції чиновників чи політиків на суму від 150 000 гривень, тепер такий обов’язок виникає лише від суми 400 000 гривень.

Крім того, відтепер дозволяється здійснення безготівкових операцій без ідентифікації платника на суму до 5 000 гривень. Також розширено коло установ, які надають фінансові послуги та мають проводити  ідентифікацію клієнта. До таких віднесено поштових операторів, емітентів електронних грошей, ріелторів, юристів, податкових консультантів,  представників грального бізнесу і букмекерських контор.

Відтепер для того щоб надіслати кошти, поповнити картковий рахунок чи оплатити за отриманий товар при доставці з післяплатою на суму більше 5 000 гривень, необхідна буде обов’язкова ідентифікація. Анонімно це вже зробити буде неможливо.

Для ідентифікації в касі банку чи поштовому відділенні необхідно буде пред’явити паспорт чи id-карту, ідентифікація у терміналі банку може здійснюватися за допомогою банківської картки, ідентифікацію в платіжному терміналі можна буде пройти за допомогою смс – повідомлення.

Варто зазначити, що перекази з банківської картки на картку не обмежуються сумою в 5 тисяч гривень, адже власники карток пройшли ідентифікацію в банку.

Крім того, оновлені вимоги закону не поширюються на:

  • оплату житлово-комунальних послуг незалежно від суми платежу;
  • оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів;
  • оплату кредиту у сумі до 30 000 грн;
  • перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);
  • зняття коштів з власного рахунку.

За додатковим роз’ясненням можна звернутися на гарячу лінію Центру захисту киян за телефоном 0 800 30 20 19.