Віталій Нестор: Справа Стерненка свідчить про неефективність судової системи

 

На необхідності реформувати судову систему в Україні наголошує голова столичної «Батьківщини», депутат Київради, правозахисник Віталій Нестор. Про це він заявив в ефірі ток-шоу щодо справи Сергія Стерненка на телеканалі D1, – повідомляє пресслужба столичного партосередку.

«На сьогодні немає об’єктивної оцінки злочину, за який засудили Стерненка до позбавлення волі. Суд оцінює всі докази лише з показів потерпілого. Відсутня повноцінна незалежна оцінка доказам, які надавала сторона захисту. Незалежний справедливий суд, до якого ми всі прагнемо, повинен був оцінити докази в межах стримування й противаги», – зазначив Віталій Нестор.

За його словами, у вироку суду відсутній склад злочину.

«Крім того, суд проігнорував наданий стороною захисту висновок спеціаліста, відповідно до якого, вилучена у Сергія Стерненка зброя не є вогнепальною. В подальшому, враховуючи, що висунуте Стерненку обвинувачення ґрунтується, фактично, лише на показаннях потерпілого, орган досудового розслідування та суд не вжили жодних заходів задля належної перевірки цих показань, в тому числі хоча б призначення та проведення  судових психологічних експертиз з використанням комп’ютерного поліграфу за участю того ж потерпілого та безпосередньо Стерненка», – наголосив Віталій Нестор.

Коментуючи мовчазну реакцію президента у цій справі, політик підкреслив:   Зеленський хоче покласти усю відповідальність на правоохоронні органи, які підтримували державне обвинувачення в суді.

«У Зеленського немає повноцінної правової картини, з якої він може вийти до суспільства і відкрито пояснити ситуацію. Акції українського суспільства на підтримку Стерненка, дії міжнародних партнерів, зустрічі депутатів, публічні висловлювання, претензії до президента і Верховної Ради, можуть змінити позицію в державі», – додав Віталій Нестор.

На переконання політика, сьогодні влада має забезпечити кадри професійними, людьми, які готові реформувати судову систему в Україні.

«На жаль, рік тому Зеленський розформував той орган, який повинен призначати суддів на посади. На сьогодні повинна функціонувати Вища кваліфікаційна комісія суддів України, яка має призначати суддів на посади. Повинна відбуватися реформа. Ті, хто здійснював правосуддя за часів Януковича, Порошенка, залишились на своїх посадах. Замість запуску судової реформи Президент частково змінює чинні процесуальні кодекси.

Потрібно кардинально змінити процедуру призначення суддів, визначити склад членів кваліфікаційної комісії, громадську раду, критерії для відбору суддів і почати процедуру зміни складу суду і доповнення її новими професійними кадрами. Судді, які на сьогодні здійснюють судочинство, повинні розуміти, що якщо вони вчинять протиправні дії, то нестимуть відповідальність. Їх можна буде притягнути не тільки до дисциплінарної відповідальності, а позбавити статусу судді за будь-яке грубе порушення закону. Коли суддя це зрозуміє, він ухвалюватиме справедливі, зрозумілі й незалежні від будь-яких впливів рішення, ми зможем побудувати незалежну судову гілку влади», – резюмував Віталій Нестор.