Володимир Старовойт підтримав місцеву ініціативу киян щодо скасування земельного податку для ЖБК та ОСББ

У Києві функціонують більше 1300 житлово-будівельних кооперативів та об’єднань співвласників багатоквартирного будинку. У цих будинках мешкають понад 300 000 громадян – членів територіальної громади міста Києва. Це кияни, які прийняли свідоме рішення власноруч здійснювати управління своїм будинком, в тому числі – вирішувати більшість комунальних проблем без допомоги міської влади.

На думку Володимира Старовойта,депутата Київради від “Батьківщини”, на сьогодні ми є свідками абсурдних дій з боку міської влади.

Він переконаний, що замість підтримки діяльності (та створення) ЖБК та ОСББ, задекларованої в Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року (затверджена рішенням Київської міської ради від 15 грудня 2011 року N 824/7060), з кожним роком фінансовий тягар на будинки тільки збільшується.

За його словами йдеться про дискримінацію не лише при формуванні «Програми соціально-економічного розвитку м. Києва» у стосунках з монополістами, які надають комунальні послуги, а й при реалізації податкової політики по відношенню до ЖБК та ОСББ.

 «Починаючи з 2015 року, податок на землю зростає щорічно. У порівнянні з 2015-2016 роками, розмір плати за землю для ЖБК та ОСББ зріс більше ніж в 3,5 рази. Цей факт ускладнює і без того скрутний фінансовий стан більшості об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів. Призводить до накопичення податкових боргів цих будинків та зростання вартості комунальних послуг для мешканців. В кінцевому рахунку – гальмує процес створення ОСББ в місті Києві», – відзначив він.

Плата за землю відноситься до місцевих податків і встановлюється рішенням органів місцевого самоврядування.

«У місті Києві розмір земельного податку та пільги щодо його сплати визначається рішенням Київради від 23 червня 2011 року №242/5629 «Про встановлення місцевих податків та зборів в м. Києві». З метою захисту законних інтересів мешканців ЖБК та ОСББ, а також задля реалізації діючої Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, міська влада має всі повноваження для скасування земельного податку», – зауважив депутат.

Нещодавно за його підтримки мешканці Оболонського району м.Києва ініціювали розгляд місцевої ініціативи щодо скасування земельного податку для житлово-будівельних кооперативів та ОСББ.

«Більше ніж 300 тис. киян, які сьогодні мешкають в ОСББ та ЖБК несправедливо сплачують земельний податок. Це абсурд і порушення закону. Впевнений, що скасування земельного податку не тільки знизить фінансовий тиск на гаманці киян, а й стане додатковим імпульсом для створення ОСББ в м.Києві. Ми можемо переконатися в цьому на прикладі м.Харків, де відсутній земельний податок для ЖБК і ОСББ», – підкреслив Старовойт.

Як взірець для наслідування він навів Харків, де відсутній податок на землю для ЖБК і ОСББ, відтак, перехід до об’єднань співвласників багатоквартирних будинків відбувається прискореними темпами.

 «З огляду на вищезазначене, територіальна громада м.Києва ініціює в порядку місцевої ініціативи питання щодо звільнення житлово-будівельних кооперативів, житлових кооперативів та об’єднань (асоціацій, товариств) співвласників багатоквартирних будинків від сплати земельного податку в місті Києві», – додав він.