Володимир Слончак: Держава має вжити невідкладних дій для відновлення належного соціального захисту та запобігання підвищенню тарифів

Київська міська рада звернулась до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо скасування підвищення цін на електроенергію для побутових споживачів та введення мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, а також надати субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію суб’єктам господарювання, які надають житлово-комунальні послуги на термін дії воєнного стану в Україні та шести місяців після його припинення.

Таке звернення було підтримано сьогодні, 31 серпня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання 67 депутатами.

Як зазначив депутат Київської міської ради від «Батьківщини», перший заступник голови постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестиційної діяльності Володимир Слончак, постановою Кабінету Міністрів України з 1 червня 2023 року майже вдвічі збільшено ціну на електричну енергію для побутових споживачів. Це рішення зачіпає інтереси кожного українця і руйнує сподівання людей на те, що влада дотримуватиметься мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги під час війни.

«В умовах воєнного стану в Україні темпи зростання цін на житлово-комунальні послуги суттєво випереджають темпи зростання реальних доходів переважної більшості громадян, а заборгованість за енергоносії вже перевищила вартість їх річного споживання. За цих умов держава має вжити невідкладних дій для відновлення належного соціального захисту людей та запобігання підвищенню цін та тарифів на житлово-комунальні послуги. Депутатський корпус Київської міської ради звернувся до Президента України та Кабінету Міністрів України з закликом зупинити дію постанови Уряду про підвищення ціни на електроенергію для побутових споживачів. Крім цього, ми наполягаємо на встановленні загальнодержавного мораторію на підвищення цін на електричну енергію для побутових споживачів та цін на інші види житлово-комунальних послуг на термін дії воєнного стану в Україні та шести місяців після його припинення. А також наголошуємо на надання субвенцій з державного місцевим бюджетам та компенсацію суб’єктам господарювання, які надають житлово-комунальні послуги. Підвищення цін на електроенергію стає додатковим тягарем для українців та негативно впливає на життя тих, хто вже зараз змушений економити кожну гривню», – наголосив Володимир Слончак.

Депутат додав, що задля досягнення якісного результату також необхідно ініціювати дострокове припинення повноважень членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та призначити новий склад енергетичного регулятора із дотриманням процедур громадського контролю за доброчесністю та професійним рівнем кандидатів.