Юлія Тимошенко: Україні потрібна якісна медицина, а не псевдореформа

Завданням нової влади має стати впровадження справді ефективної медицини, яка не має нічого спільного з псевдореформою від непрофесійної чинної влади.

На цьому лідер партії “Батьківщина” наголосила на брифінгу за підсумками Погоджувальної Ради керівників парламентських фракцій та комітетів.

Юлія Тимошенко зазначила, що так звана “реформа” не має жодного відношення  до вирішення реальних проблем, які стоять перед українською медициною, як галуззю,  загалом і лікарями зокрема. Навпаки, “медична реформа” додає нових проблем і ставить під загрозу життя мільйонів українських громадян.

Наприклад, перш ніж зобов’язувати лікарів, особливо у сільській місцевості, укладати з пацієнтами контракти в електронній формі потрібно їх, принаймні, забезпечити комп’ютерами та зв’язком із Інтернетом. Проте, про які комп’ютери йдеться, якщо як сільські так і міські амбулаторії та лікарні не забезпечені належним чином а ні ліками, а ні медичною технікою.

«У мене немає сумнівів – такою медреформою знищують націю. Це треба негайно припиняти! Потрібно прибирати з посад тих людей, які цю медреформу санкціонували, які її підписали, за неї голосують і втілюють в життя. Якщо ця «медична реформа» запрацює на повну потужність – ми просто втратимо третину нації», – заявила Юлія Тимошенко.

Лідер «Батьківщини» повідомила, що практично всі кошти, які раніше спрямовувалися у лікарнях на койко-місце, тепер перенаправляються на першу ланку – на сімейних лікарів, а послуги профільних медичних спеціалістів зі своїх кишень доведеться оплачувати людям, бо грошей на це бюджетом не передбачено.

Якщо “медична реформа” запрацює на повну потужність, то Україна ризикує втратити до третини населення через недоступність медичних послуг для більшості українців. Такі висновки ґрунтуються на аналізі процесу впровадження цієї «реформи», який партія “Батьківщина” прискіпливо вивчає в кожному районі, в кожному населеному пункті.

Як стало відомо, лікарні фінансуватимуть не за кількістю ліжок, як зараз, а за кількістю пролікованих пацієнтів. Мало хворіють – менше грошей. Утримувати приміщення, закуповувати обладнання, платити зарплати – все з цих грошей. Це прирікає лікарні в селах і невеличких містах на закриття! Байдуже, що до лікарні в райцентрі з багатьох сіл не доїхати.